A projektről |
Do it yourself design |
Stilblog cikksorozat |
Helyszín: G pavilon
A MAGYAR DESIGN hét éve az egyik legattraktívabb építőköve a Construma–OTTHONDesign kiállításcsokornak. A Magyar Design projekt az elmúlt időben erős albranddé vált: egyszerre a kortárs magyar dizájn „szigete” , a szakma tavaszi találkozóhelye, a fiatal dizájnerek sokszor legelső bemutatkozási platformja, és nem utolsósorban a Construma saját szervezésben megvalósuló egyik legizgalmasabb standja.
A Magyar Design stand mindig igazi látványosság, merész, olykor meghökkentő dizájndarabokkal, esztétikai és ízlésbeli normáinkat feszegető kísérleti alkotásokkal, vagy éppen a „jó dizájn” fogalmát megtestesítő funkcióközpontú tárgyakkal. Az itt kiállított munkák természetesen megvásárolhatók, de a Magyar Design stand sajátossága az, hogy miközben ízlést fejleszt, és szemléletet formál, a nagyközönséghez közelebb hozza a nemzetközi trendeket, valamint azokat a globális szinten is felvetődő aktuális kérdéseket, amelyekre a dizájn eszközeivel a magyar tervezők is keresik a válaszokat. Ilyen például az évek óta jellemző és most már a fogyasztók számára is egyre fontosabbá váló környezetvédelem és fenntarthatóság, melynek eredményeként a természetes anyagok és azok takarékos, megfontolt használata, valamint a hosszú távra történő tervezés, azaz a tartósság egyre gyakrabban állnak a tervezés fókuszában. Az időtálló dizájn gyakran művészi értékű és egyedi, a művészeti alkotás és a sorozatgyártott dizájntárgy közötti határmezsgyén helyezkedik el, képként vagy szoborként is értelmezhető. Egy másik tendencia, hogy az egyre bonyolultabbá és ezért sokszor nyomasztóvá váló világunkra a dizájn párhuzamos univerzumok, „magánmitológiák” megteremtésével reagál. Merész színek és eredeti formák használatával fantázaiadús, ugyanakkor barátságos környezetet hoz létre, amely védelmet, alternatívát nyújthat a kaotikus, zaklatott nagyvárosi létből kivonulni vágyó emberek számára.
A dizájn és az innováció egymástól elválaszthatatlan fogalmak. A Magyar Design standon szereplő tárgyak mindegyike rendelkezik innovációs értékkel. A Lambskin akusztikus fali
panelek például természetes alapanyagú gyártási hulladékból, művészi igényeséggel készülnek. Glázer Attila fotólightboxai olyan műalkotások, amelyek remekül kiegészítik és egyúttal személyessé is teszik a kortárs enteriőröket.
A Viaplant burkolatokat a növények szépsége, színei, mintázata és változatossága inspirálta, és a természet hangulatát varázsolják a belső terekbe.
A standon idén is helyet kap egy társalgó–kávézó, ahol a tervezők bútoraival berendezett térben lehetőség nyílik személyes találkozásra a kiállítókkal, illetve szakmai eszmecserére és kapcsolatépítésre is.
Április 14-én szombaton 14.00 órai kezdettel bloggerek beszélgetnek az Otthon Design kiállítás Magyar Design standján. A beszélgetés a hazánkban is egyre népszerűbb Do it yourself kezdeményezések és a lakberendezés, design kapcsolatát, iletve a téma kapcsán a designbloggerek felelősségét járja körül a designról való gondolkozásban.
A beszélgetés vendégei:
A beszélgetés moderátora: Hoffmann Petra // Stilblog
Idén újra indult a Magyar Design cikssorozata melynek keretében az OTTHONDesign kiállítás Magyar Design standján felvonuló tervezőket mutatják be:
Az előző évek tervezőinek listáját, és a korábbi évek standjait IDE KATTINTVA tekintheti meg.